openMagazin 05/2012

Hudba dokáže většině lidí přinést dobrou náladu a uvolněnou mysl. Proto je téma čísla Audio. Existuje pro Linux zvukové studio, které skladatelé hudby potřebují? Ano, v květnovém čísle najdete obsáhlý článek o nastavení realtimového zvukového serveru.

Dále si můžete na počítači zahrát na bicí, baskytaru a další „nástroje“. Lze je i mixovat, uložit a výsledek si přehrát v jednom z přehrávačů. I o něm je jeden z článků.

Na ty, kdo si rádi hrají, čeká chytlavá hra Osmos. A ti, kdo si rádi hrají s fotografiemi, najdou v čísle návod na barevné i nebarevné triky. Jak a proč se ve firmách i školách v České republice používá open source, se dočtete v dalších článcích. Ale některé evropské organizace také podporují tento druh softwaru. Je to pro ně výhoda? Začtěte se.

Děkujeme všem, kteří kopírují, sdílejí a rozesílají e-zin všem svým známým a přátelům. Lidé z Liberixu ho vytvářejí pro vás, čtenáře a také díky vašim darům může vycházet.

Téma čísla

Recenze

Návody

Praxe

 

10 komentářů u „openMagazin 05/2012“

  1. Chýba mi verzia pre čítačku e-kníh. PDF je na Kindle preakticky nečitateľný a konverzia si neporadila s komplikovanejším layoutom.
    Budete verziu pre čítačky vydávať?

  2. Prosím, bude k dispozici i v ePub verzi? Naučil jsem se OpenMagazín číst právě díky ePub verzi, která přeci jen je pro čtečku knih vhodnější formát.

Komentáře nejsou povoleny.