Otázky a odpovědi

Pro koho je openMagazin určen?

Je určen zejména novým uživatelům open source nebo těm zájemcům, kterým chybí informace o open source. Pravidelný čtenář linuxových portálů v něm moc nového nenajde, i když pro něj připravujeme články psané speciálně pro openMagazin, které jinde nevyšly. Zkušení uživatelé mohou openMagazin použít jinak.

Jaký je smysl openMagazinu? Všechny články jsem četl online!

  1. Hlavním cílem je vydávat kvalitní informace o open source v jednom dokumentu, který je možné číst na cestách, v posteli nebo v okamžik, kdy chcete vy (a jste třeba offline).
  2. Sekundárním cílem je využití openMagazinu jako pomůcky pro informování nových uživatelů.

Motto: openMagazin je náboj do tvé hlavně.

Proč do čísla 7/2011 vycházel openMagazin se zpožděním?

Magazín do čísla 7/2011 vycházel přibližně s měsíčním zpožděním. Rozhodli jsme se, že číslování změníme a přeskočili jsme srpen a září. Další navazující openMagazin je 10/2011. Od té doby má každé číslo název měsíce, ve kterém vychází.

OpenMagazin obsahuje články vydané na zúčastněných portálech. Jeho principem je vydat nejlepší materiály českých a slovenských open-source webů a vytvořit snadno přenosný dokument. Při výběru článků komunikujeme s cca deseti redakcemi. Nějakou dobu trvá také sazba a korektury.  Číslo obvykle vychází začátkem každého měsíce a obsahuje články z minulého období.

Je možné získat papírový výtisk openMagazinu?

Ano, ale pouze vlastním tiskem.

Kolik stojí openMagazin?

Výroba každého vydání stojí minimálně 6000 Kč. Magazin je volně dostupný, tzn. čtenáři za něj nic platit nemusí. Každý příspěvek ale uvítáme a budeme za něj rádi. Podpořte, prosím, openMagazin, podpoříte šíření informace o open source v České republice a také ve Slovenské republice.

Kolik stojí předplatné openMagazinu?

Elektronický časopis openMagazin je zdarma. Redakce ale velmi ocení každý dar, který pomůže pokrýt náklady na výrobu. Můžete například automaticky posílat každý měsíc 50 Kč a přihlásit si informační mail, který vás o novém vydání bude informovat. Za podporu děkujeme.

V jakém formátu lze získat openMagazin?

PDF a ePUB. OpenMagazin ve formátu PDF je určený pro čtení na monitoru počítače a tisk. Od lednového čísla 2011 vychází i ePUB verze pro čtečky elektronických knih a smartphony.

Kdo openMagazin vyrábí a distribuuje?

Magazín vyrábí obecně prospěšná společnost Liberix ve spolupráci s partnerskými portály. Mezi šiřitele se může zapojit každý, licence časopisu volné šíření podporuje. Šiřte, sdílejte, kopírujte!