Přidejte se i vy

Pokud vás openMagazin zaujal a chtěli byste se přidat, věnujte prosím nejprve pozornost několika základním podmínkám, které je nutno akceptovat:

  • jste oprávněn/a jednat za portál, o kterém lze říct, že „je známý“; autoři osobních blogů mohou také přispět, ale nestanou se partnery;
  • portál se věnuje svobodnému softwaru na různých platformách (typicky Linux, Windows, Mac OS);
  • jste oprávněn/a nakládat s autorskými právy na články a máte s autory tuto situaci vyřešenou;
  • poskytnete openMagazinu zdarma plné verze článků, které vyšly na vašem portálu v uplynulém měsíci;
  • budete openMagazin na svém portálu aktivně šířit a propagovat, a to přímým odkazem na stažení, rozesíláním newsletterů, tweetováním a všemi různými způsoby včetně vyvěšení na palubní nástěnku;
  • vždy budete uvádět jména a adresy všech partnerů, protože se jedná o společné dílo;
  • jakmile jednou začnete, nenecháte se prosit a články budete dodávat ke stanovenému datu;
  • budete články připravovat v požadované formě, aby se redakce openMagazinu neuopravovala a měla z přípravy pořád radost.

Pokud jste ochotní vše akceptovat, pak hurá, napište nám, jaké články byste nám chtěli nabídnout. Maximální počet na jeden portál je pět, ale i kdybyste dodávali jen jeden, tak to má cenu.

Jak články připravit?

V první řadě jde o strukturu článků, nikoliv o to, jak vypadají. Při přípravě používáme OpenOffice.org Writer a Scribus – jsou proto důležité styly, které v článku použijete. Můžete také dodat HTML, které bude obsahovat standardní značky a bude očištěno od balastu, jako jsou skripty a styly.

Pro spolupracující redakce je k dispozici místo na ftp serveru, vyžádejte si prosím údaje a neposílejte nám materiály mailem. Uzávěrka pro dodání podkladů je každého desátého v měsíci. Články by měly pocházet z minulého měsíce, není smyslem vydávat váš aktuální materiál.

Články vydáváme s licencí http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/3.0/

Jaký typ článků dodávat?

Hlavním mottem je dodávat články, které zaujmou majoritu – co nejvíce čtenářů. Magazín samozřejmě slouží k propagaci partnerských portálů, ale ne výhradně. Jednoznačně klademe důraz na atraktivitu pro většinového čtenáře, smyslem je získat nové uživatele, příznivce, čtenáře. Vybírejte články, které jsou srozumitelné, pozitivní a představují klady svobodného softwaru. Posílejte nám pozvánky na semináře, setkání či konference, kde mohou zájemci mluvit s odborníky a vidět svobodný software na vlastní oči.